Hrvatska udruga socijalnih radnika i Ženska soba - Centar za seksualna prava organiziraju okrugli stol Zajedno možemo više koji će se održati 27. svibnja od 11 do 13 sati u prostorijama Hotela Art (Nikole Zrinskog 44), Slavonski Brod.

Ovaj stručni skup posvećen je problemu  nasilja  u obitelji i nasilja nad ženama koji možemo spriječiti samo zajedničkim i koordiniranim djelovanjem cijele zajednice. Nakon uvodnih predavanja sudionike će se potaknuti  na dijalog o konceptu i važnosti obiteljske  kohezivnosti, zakonskoj  regulativi, ulozi institucija i međusektorskoj suradnji u sprječavanju obiteljskog nasilja.

Okrugli stol se organizira u okviru projekta Zajedno možemo više! koji provodi Ženska soba - Centar za seksualna prava u partnerstvu s Centrom za žene Adela (Sisak), Udrugom Brod (Slavonski Brod), Hrvatskom udrugom socijalnih radnika i Udrugom sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mladež.

Ovim projektom želi se povećati učinkovitost i osnažiti organizacije civilnog društva u pružanju specifičnih socijalnih usluga žrtvama nasilja u obitelji s naglaskom na seksualno nasilje. Kroz specijaliziranu edukaciju, umrežavanje i razvoj volonterskih programa, te poticanje suradnje organizacija civilnog društva, javnih službi i lokalnih vlasti u planiranju i pružanju socijalnih usluga projektom se želi doprinijeti povećanju kapaciteta za snažniji i uspješniji odgovor pomagača, ali i cijele  zajednice na fenomen obiteljskog nasilja.

Moderatorica: Štefica Karačić, predsjednica Hrvatska udruge socijalnih radnika

Program:

11.00 -11.15    Antonija Hojt Ilić, Ženska soba- Centar za seksualna prava-  Predstavljanje projekta Zajedno možemo više                 

11.15 -11.30   Anamarija Matanović, Udruga Brod Analiza stanja socijalnih usluga u Brodsko-posavskoj županiji”

11.30-11.45   Tatjana Katkić Stanić, Hrvatska udruga socijalnih radnika - Integrativni i interdisciplinarni pristup suzbijanja nasilja-Iskustva i izazovi za socijalni rad“

11.45-12.00    Božica Galić, CZSS Slavonski Brod, predsjednica Udruge socijalnih radnika Slavonski Brod- Uloga Centra za socijalnu skrb u suzbijanju obiteljskog nasilja i nasilja nad ženama u zajednici

12.00-12.15   Davorka Lalić Lukač, Udruga sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mladež- Kaznenopravna zaštita djece